Atrakcje w okolicy

U nas nie ma czasu na nudę!!! W tym miejscu znajdziecie kilka atrakcji w naszej okolicy

RABKOLAND - Rabka-Zdrój

Logo

Park rozrywki dla całej rodziny. Każdy znajdzie tam coś dla siebie nawet Ci najmłodsi. Masa atrakcji- karuzele , koniki, tory przeszkód, pływające pontony , place zabaw , wesoła farma, zaganiacz czasoprzestrzeni, wioska wikingów, dolina trzmiela , cyrk i to wszystko w jednym miejscu.

Logo

Spływ kajakowy i pontonowy

Logo

Mobilna wypożyczalnia kajaków i pontonów oraz niezbędnego ekwipunku do organizacji spływów kajakowych i pontonowych. Polecamy Kajakowe Południe pływają Wszędzie gdzie jest to technicznie/logistycznie możliwe i poniesie Was wyobraźnia, a najczęściej są to rzeki: Poprad, Dunajec, Nida.

Logo

Bachledka Treetop Walk - Słowacja

Logo

Idealne miejsce o każdej porze roku. Spacer w koronach drzew latem jak i zimą będzie niezapomnianym przeżyciem. Trasa o długości ponad 600 m prowadzi przez pełen niespodzianek i ciekawostek las, pokazując zwiedzającym wyjątkowość natury Magury Spiskiej. Kolejnym etapem tego spaceru jest wieża widokowa o wysokość 32m. Kolejną atrakcją tego miejsca będzie Królestwo parku Bachledka - leśny interaktywny plac zabaw dla dzieci. Najdłuższy tor bobslejowy w Tatrach o długości 1200 metrów i ma aż 15 zakrętów. Zimową porą Bachledka przygotowała dla was tor saneczkowy, wyciągi narciarskie i masę stoków do zjeżdżania .

Logo

Zapora w Niedzicy

Logo

Elektrownia Wodna w Niedzicy to najwyższa zapora ziemna w Polsce. Możemy się po niej przespacerować, ale także zwiedzić elektrownię w środku w tym celu najlepiej jest zarezerwować zwiedzanie. Idąc wzdłuż Zapory możemy napotkać ciekawe malowidło 3D Moc Żywiołów.

Logo

Velo Czorsztyn

Logo

Ścieżka rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego . Otacza zbiornik od północy, zachodu i południa, łącząc miejscowości Czorsztyn i Niedzica. Mierzy około 30 kilometrów i większość trasy jest wzdłuż jeziora. Przy wschodniej części brakuje kawałka trasy aczkolwiek są dwa sposoby by połączyć ze sobą krańce w Czorsztynie i Niedzicy.Pierwszy z możliwych sposobów to przepłynięcie pomiędzy tymi miejscowościami statkiem który dość często pływa w sezonie od maja do października. Drugą możliwością jest przejazd przez malowniczą Przełęcz Osice . Trwa to nieco dłużej, wymaga lepszej kondycji, ale zapewnia dodatkową porcję świetnych widoków.

Logo

Park Linowy Krościenko

Logo

Atrakcja dla najmłodszych i tych troszkę starszych. Park Linowy znajduje się w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego . Z Parku można wyjść w Pieniny (np. Trzy Korony), jedne z najpiękniejszych gór w Polsce. W odległości około 1 km znajduje się dolna przystań flisacka „Spływu Dunajcem”. Zaledwie 3,9 km od Frysiówki.

Logo

Mobilna wypożyczalnia rowerów ASBIKE

Logo

AS BIKE - to mobilna wypożyczalnia rowerów która dowiezie Wam rowery tam gdzie tylko chcecie. W swojej ofercie posiadają takie rowery jak: elektryczne, standardowe, szosowe ,mtb ale również posiadają kaski, przyczepki/krzesełka dla dzieci i piesków. Dla naszych gości mamy wyjątkowy rabat.

Logo

Trzy Korony

Logo

Trzy Korony to jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Pieninach. Z platformy widokowej na Okrąglicy, opadającej na Rówień koło Dunajca 500-metrową przepaścią, doskonały widok na Pieniński Przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. Przy dobrej pogodzie widać odległą o 63 km Babią Górę. Trzy Korony są bardzo często odwiedzane przez turystów. U południowych podnóży Trzech Koron w Sromowcach Niżnych znajduje się schronisko PTTK „Trzy Korony”. Na Trzy Korony prowadzi wiele szlaków : ze Szczawnicy , z Krościenka, ze Sromowiec Niższych, z Czorsztyna bądź ze Sromowiec Wyższych.

Logo

Spływ z Flisakami

Logo

Najpopularniejsza atrakcja w okolicy. Spływ łodzią przełomem Dunajca to przepiękne krajobrazy , bogata fauna , obcowanie z naturą oraz mnóstwo ciekawych legend które możecie usłyszeć od Flisaków. Spływy odbywają się od 1 kwietnia do 31 października. Do wyboru są dwie trasy spływu, PIERWSZA – start: Spływ Dunajcem Sromowce Kąty - Koniec Spływu Dunajcem – Szczawnica ul. Pienińska. Długość trasy ok. 18 km , czas trwania ok. 2h15min. DRUGA - start: Sromowce Kąty – koniec - Krościenko nad Dunajcem. Długość trasy ok. 23 km, czas trwania ok. 2h45min.

Logo

Wąwóz Homole

Logo

Jest to głęboko wcięty, stromościenny wąwóz w Małych Pieninach na obszarze wsi Jaworki. Skalna część wąwozu jest V-kształtna i osiąga długość 0,8 km. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka. Na uwagę zasługują tutaj przede wszystkim jego niezwykłe i malownicze kaskady, które wprawiają w zdumienie. Stanowią one niebywałą inspirację dla artystów. Dnem wąwozu Homole prowadzi także wygodna ścieżka (zielony szlak turystyczny) do Jaworek. Po obu stronach kamienistej ścieżki wznoszą się malownicze skałki. W korycie potoku znajduje się wiele głazów. Za rumowiskiem złożonym właśnie z wapiennych głazów dolina ulega rozszerzeniu i naszym oczom ukazuje się przepiękna panorama na najwyższy szczyt Pienin – Wysoką. Można stąd wrócić do Jaworek (ok. 30 minut) lub kontynuować wycieczkę wspinając się na sam szczyt Wysokiej ( ok. 1 godziny i 30 minut). Wąwóz HOMOLE jest częścią rezerwatu, który nosi nazwę Kanionu.

Logo